Bor Yerleşkesi

Bor Meslek Yüksekokulu 1992 Yılında Selçuk Üniversitesine bağlı olarak kurulmuş ve Yüksek Öğretim Yürütme Kurulunun 20.01.1993 tarihli toplantısı ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesine aktarılmıştır. Kuruluş kanunumuzda yer almayan, yayımını takiben, daha önce Niğde Meslek Yüksek okulu bünyesinde eğitim-öğretimini sürdüren Dericilik Programına ilaveten Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programı ile Tekstil Programı açılarak Bor Meslek Yüksek okuluna dönüştürülmüştür. 1994 yılında Halıcılık ve Deri Konfeksiyon, 1995 yılında Et Endüstrisi, Süt ve Ürünleri, Makine, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Elektrik ve Endüstriyel Elektronik Programları, 1997 yılında Örme, Hazır Giyim, Harita-Kadastro, İklimlendirme-Soğutma ve Sıhhi Tesisat Programları açılmıştır. 1998 yılında Yüksek okulumuz bünyesinden Dericilik, Tekstil, Hazır Giyim, Deri Konfeksiyon, Halıcılık ve Örme Programları ilçemizin 2. Yüksekokulu olan Halil Zöhre Ataman Meslek Yüksekokuluna devredilmiştir. Okulumuza 2000 yılında Mobilya ve Dekorasyon, 2003 yılında Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği, 2011 yılında Laborant ve Veteriner Sağlık, 2012 yılında Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi ile Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Programları açılmış ve bugün itibariyle bünyesinde 10 Bölüm, 11 Program içeren bir Meslek Yüksek okulu olarak eğitim öğretime devam etmektedir. 


Yüksekokulumuz 9000 m2 kapalı alana sahiptir. Bu alan içinde derslikler, laboratuvarlar, atölyeler, öğretim elemanı odaları ve idari bürolar bulunmaktadır. Ayrıca, 550 m2 Mobilya Dekorasyon uygulama atölyesi ve 550 m2 Metal işleri Atölyesi ile Halı Saha vardır. 

Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan yerleşim birimleri A-B-C-D blok olarak ayrılmış olup, dağılımları aşağıda belirtildiği şekildedir.
A-Blokta:2 Laboratuvar, Kantin, Yemekhane ve Kütüphane
B-Blokta: Derslik 19 adet, Bilgisayar Laboratuvarı 1 adet, Kontrol Laboratuvarı 1 adet
C-Blokta: Laboratuvar 5 adet. Teknik Resim çizim salonu 1 adet
D-Blokta: Müdür, Yüksekokul Sekreteri, Öğrenci İşleri, Muhasebe, Özel Kalem, Fotokopi, Bölüm Sekreterliği, Hizmetli odası, Toplantı Salonu ile Akademik Personel için 29 adet çalışma odası, kalorifer dairesi, trafo odası, arşiv ve ambar bulunmaktadır.YERLEŞİM PLANI

Son Güncelleme Tarihi:23.10.2023